FABER FROGGIE - drabinka dziecięca Rozszerzający się trójkąt Piklera

671 zł
W magazynie

FABER FROGGIE pomaga Twojemu dziecku prawidłowo się rozwijać. Spróbuj zawiesić na konstrukcji gryzaki lub ulubione zabawki i stwórz dla niego plac zabaw! Podczas gdy dziecko stopniowo rośnie i wzmacnia mięśnie, może postawić pierwsze kroki i przeżywać nowe przygody na trapezie lub trójkącie Piklera.

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Trójkąt Piklera, czyli podstawowa dziecięca drabinka i nasza wyjściowa struktura.

Wszystko zaczyna się od trójkąta Piklera. Domowe drewniane drabinki wspinaczkowe Faber rosną razem z dziećmi.

 

Zestaw Froggie

Zestaw Froggie nie zawiera zjeżdżalni.

Zalecany wiek: od 0 do 2 lat

Do FABER FROGGIE można zamontować zjeżdżalnię, podwójną zjeżdżalnię oraz akcesoria wspinaczkowe.

 

ZAWARTOSĆ OPAKOWANIA

  • 2 x panel
  • Śruba 4x35
  • 1 x klucz
  • 2 x łącznik T2
  • 2 x zestaw kołków wzmacniających

 

KONSTRUKCJE, KTÓRE ZBUDUJESZ

  • mały trójkąt Piklera

 

MATERIAŁ

  • lity buk, sklejka bukowa z certyfikatem FSC

 

OBCIĄŻENIE

Faber to solidny zestaw. Większość konstrukcji bez problemu udźwignie nawet osobę dorosłą. Bardziej szczegółowe specyfikacje poszczególnych konstrukcji znajdziesz w instrukcjach.

Bezpieczny dla dzieci - zgodnie z normą ČSN EN 71.

INSTRUKCJE

Pełne instrukcje można znaleźć tutaj.

 

ROSNĄCE PLACE ZABAW

FABER to rozrastający się zestaw do budowania i ma cztery kolejne poziomy - FABER FROGGIE, FABER PANTHER, FABER MONKEY FABER JUNGLE i FABER UNIVERSE. Aby przeskoczyć z niższego poziomu zestawu na wyższy, użyj rozszerzenia S, jak pokazano na poniższych obrazkach. 

S2 = rozszerzenie FABER FROGGIE >>> FABER PANTHER

S3 = rozszerzenie FABER PANTHER >>> FABER MONKEY

S4 = rozszerzenie FABER MONKEY >>> FABER JUNGLE


S5 = rozszerzenie FABER JUNGLE >>> FABER UNIVERSE

FIZJOTERAPEUCI POLECAJĄ FABER

Na placu zabaw Faber dziecko wykonuje aktywny ruch, który jest dla niego naturalny i wynika z jego zaabsorbowania zabawą. Podczas wspinaczki wybiera taktykę i strategie wykonywania ruchów motywowanych emocjami związanymi z grą. Obserwuj łopatki dziecka, gdy kończyny górne blokują się w tułowiu, gdy mięśnie piersiowe otwierają się i rozciągają. Zaangażowanie mięśni pośladkowych i brzucha, które stabilizują miednicę i dają ciału możliwość podparcia. Podczas tych ruchów wspierana i odpowiednio rozwijana jest jakość gorsetu mięśniowego, ponieważ fizjologicznie skazane jest na skrócenie lub osłabienie niektórych grup mięśniowych.

Zmienność przestrzeni do raczkowania daje dzieciom możliwość korzystania i angażowania całego narządu ruchu. Jest to wspaniałe narzędzie do rozwijania koordynacji ciała w zakresie motoryki małej i dużej. Wybór strategii chwytu, wykonywanie ruchu we współpracy z całym ciałem czy koordynacja oko-ręka doskonale stymulują rozwój wspomnianych zdolności motorycznych. Wszystko to sprzyja rozwojowi naturalnie prawidłowych stereotypów ruchowych ciała. Prawidłowo nabyte stereotypy ruchowe są niezbędne dla przyszłej eliminacji bólu Twojego dziecka.

W swojej praktyce często spotykam się z opinią, że trudności, jakie przedstawia pacjent, są normalne ze względu na wiek. Ale prawie zawsze mogę stwierdzić, że wiek to tylko czynnik drugorzędny. Tak, organizm starzeje się, ale głównym czynnikiem jest brak ruchu i późniejszy spadek aktywności fizycznej wraz z wiekiem. Niewystarczająco rozwinięty stosunek do ruchu w dzieciństwie decyduje o tym, jak bardzo lubimy ćwiczyć wielokrotnie, gdy się starzejemy.

Zdeněk Ouzký - renomowany czeski fizjoterapeuta i były fizjoterapeuta czeskiej narodowej drużyny lekkoatletycznej

wąski_fisjo 

 

WYKONANE PRZEZ GRUPĘ ENTUZJASTÓW Z CZECH :-) 

 

Parametry dodatkowe

Kategoria: Domowe place zabaw Faber
Gwarancja: 2 lata
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz