FABER PANTHER - 3 rodzaje konstrukcji, więcej niż tylko trójkąt Piklera

1 433 zł
W magazynie
 
Zobacz, jak w pokoju dziecięcym wygląda mostek lub zjeżdżalnia, na której dzieci mogą bawić się zabawkami, doskonaląc swoje zdolności motoryczne i kreatywność.

Informacje szczegółowe

Opis szczegółowy produktu

Domowe place zabaw Faber Panther to ulepszona alternatywa dla trójkąta Piklera.

3 warianty placów zabaw: trójkąt Piklera, Malý most i Pantera. Domowe place zabaw Faber rosną razem z dziećmi.

Zestaw Panther zawiera akcesorium: zjeżdżalnia

Zalecany wiek: od 2 do 6 lat

Zestaw umożliwia korzystanie z innych akcesoriów, takich jak podwójna zjeżdżalnia, lina wspinaczkowa i deski wspinaczkowe.

Drewniane drążki z wkładką NIE wchodzą w skład zestawu Pantera. Wszystkie konstrukcje z zestawu można bez nich bezpiecznie używać. Jeśli jednak jesteście nimi zainteresowani, możecie je kupić TUTAJ.

ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA

 • 3 x panel drabinka
 • 8 x śruba 35
 • 1 x klucz
 • 4 x łącznik T2
 • 2 x łącznik T3
 • 4 x zestaw kołków wzmacniających
 • 1 x zjeżdżalnia

 

KONSTRUKCJE, KTÓRE BUDUJESZ

 • mały trójkąt Piklera
 • mały mostek
 • pantera


MATERIAŁ

 • lity buk, sklejka bukowa z certyfikatem FSC

 

OBCIĄŻENIE

Faber to solidny zestaw. Większość konstrukcji bez problemu udźwignie nawet osobę dorosłą. Bardziej szczegółowe specyfikacje poszczególnych konstrukcji znajdziesz w instrukcjach.

Bezpieczny dla dzieci - zgodnie z normą ČSN EN 71.

INSTRUKCJE

Pełne instrukcje można znaleźć tutaj.

 

ROSNĄCE PLACE ZABAW

FABER to rozrastający się zestaw do budowania posiadający cztery poziomy -  FABER FROGGIE , FABER PANTHER , FABER MONKEYFABER JUNGLE i FABER UNIVERSE. Aby rozwinąć z niższego poziomu zestawu na wyższy, użyj rozszerzenia S, jak pokazano na poniższych obrazkach. 

S2 = rozszerzenie FABER FROGGIE >>> FABER PANTHER

S3 = rozszerzenie FABER PANTHER >>> FABER MONKEY

S4 = rozszerzenie FABER MONKEY >>> FABER JUNGLE

  S5 = rozszerzenie FABER JUNGLE >>> FABER UNIVERSE 

 

FIZJOTERAPEUCI POLECAJĄ FABER

Na placu zabaw Faber dziecko wykonuje aktywny ruch, który jest dla niego naturalny i wynika z jego zaabsorbowania zabawą. Podczas wspinaczki wybiera taktykę i strategie wykonywania ruchów motywowanych emocjami związanymi z grą. Obserwuj łopatki dziecka, gdy kończyny górne blokują się w tułowiu, gdy mięśnie piersiowe otwierają się i rozciągają, zaangażowanie mięśni pośladkowych i brzucha, które stabilizują miednicę i dają ciału możliwość podparcia. Podczas tych ruchów wspierane i odpowiednio rozwijane są mięśnie, które fizjologicznie skazane są na osłabienie.

Zmienność przestrzeni do raczkowania daje dzieciom możliwość korzystania i angażowania całego narządu ruchu. Jest to wspaniałe narzędzie do rozwijania koordynacji ciała w zakresie motoryki małej i dużej. Wybór strategii chwytu, wykonywanie ruchu we współpracy z całym ciałem czy koordynacja oko-ręka doskonale stymulują rozwój wspomnianych zdolności motorycznych. Wszystko to sprzyja rozwojowi ruchowemu. Prawidłowo nabyte nawyki ruchowe są niezbędne dla przyszłej eliminacji bólu Twojego dziecka.

W swojej praktyce często stykam się z opiniami, że problemy, jakie przedstawiają pacjenci, są normalne i to kwestia wieku. Ale prawie zawsze mogę stwierdzić, że wiek to tylko czynnik drugorądzeny. Organizm się starzeje, ale głównym czynnikiem jest brak ruchu i spadek aktywności fizycznej. Brak wystarczającej aktywności w dzieciństwie decyduje o tym, jak bardzo lubimy ćwiczyć, gdy się starzejemy.

Zdeněk Ouzký  - renomowany czeski fizjoterapeuta i fizjoterapeuta czeskiej drużyny narodowej lekkoatletiecznej

wąski_fisjo 

 

WYKONANE PRZEZ GRUPĘ ENTUZJASTÓW Z CZECH :-) 

 

Parametry dodatkowe

Kategoria: Domowe place zabaw Faber
Gwarancja: 2 lata
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz